×

289. Rozgrzewająca czekolada z papryczkami chilli

Się wzięła i przyturlała do nas zima. Na ten mróz to nawet ocieplane termono-leginsy ciążowe, które dostałam od mamy Misia, nie do końca pomagają. W domu się zamknąć całkiem nie można, bo małego Niedźwiadka w brzuchu też w końcu trzeba wietrzyć. Do tego Warszawa (fragmentami) tak ładnie oświetlona jest, więc po zmroku nie pozostaje nic innego jak chwytać aparat w jedną a Misia złapać drugą łapkę. W ramach rozgrzewki proponuję wypić trochę gorącej czekolady z przyprawami i sporą szczyptą rozgrzewających płatków chilli. Wyśmienicie smakuje zarówno z kubasa termicznego zabranego ze sobą na spacer jak i po powrocie.

GORĄCA CZEKOLADA Z PAPRYCZKAMI CHILLI:
-ok. 150g gorzkiej czekolady
-pół szklanki śmietanki 30%
-2 szklanki mleka
-duża szczypta cynamonu, trochę gałki muszkatołowej, trochę suszonych płatków chilli

Mleko ze śmietanką podgrzewać na małym ogniu. Czekoladę pokruszyć na małe kawałeczki, odłożyć ewentualnie ze 2 kostki do dekoracji. Czekoladę wsypać do mleka ze śmietanką. Dodać również cynamon i gałkę. Całość zamieszać od czasu do czasu. Na koniec rozlać gorącą czekoladę do filiżanek/kubeczków czy co tam mamy pod ręką, a na wierzch każdej porcji zetrzeć na tarce trochę odłożonej czekolady i posypać chilli do smaku. 

SMACZNEGO! Poza Warszawską Starówką, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem proponuję wam też spacer po pięknie oświetlonej ulicy Saskiej, oraz odwiedziny u misiów polarnych, które zadomowiły się pod cerkwią na Pradze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger