×

Piękna Polska i Akwarium Gdyńskie

Szał wakacji i rodzinnych wyjazdów powoli odchodzi w zapomnienie w trakcie zawijania się pod kocyk i unikania ulewnych deszczów. Mimo wszystko jeśli tak jak ja, nie lubicie tłumów i podczas pobytu nad morzem bardziej zależy wam na zobaczeniu czegoś ciekawego, nałykania się jodu wirującego w powietrzu i zmęczeniu swojego huraganu, polecam odwiedziny w Gdyni. W panującym aktualnie klimacie może smażing-plażing wam nie wyjdzie, ale proponuję za to odwiedziny w Akwarium Gdyńskim. W jednym, nieco niepozornym budynku zgromadzono ryby, płazy, gady i całą rzeszę bezkręgowców zamieszkujących wody zarówno słodkie jak i słone. Niektóre nieco paskudne na ryjku inne zachwycające. Ogrom wiedzy dla dorosłych i dużo wrażeń wizualnych dla maluchów. I kilka ładnych godzin będzie zagospodarowanych nawet jeśli pogoda nie będzie dopisywać.
Wiele z akwariów jest na tyle nisko, że małoletni obywatele wzrostu siedzącego psa spokojnie będą mogli do nich zaglądać. 
Co prawda makieta wielkiego wieloryba wisząca na ścianie nie pozwoliła nam zajrzeć do jednej sali. Tak samo bardzo przygaszone światła w salach nie najlepiej działały na nieco strachliwą Lucy. Te mniej odważne dzieciaki mogą mieć pewne problemy z niektórymi ekspozycjami. 
Dodatkową pułapką dla wszystkich jest sklepik z pamiątkami, przez który się wychodzi. W tym miejscu utkną chyba wszyscy, a niestety sklepik zaopatrzony jest w najgorsze koszmary rodziców jak gumowe węże czy pluszowe kupy. 

AKWARIUM GDYŃSKIE
czynne 9:00-19:00 (na zwiedzania przeznaczcie co najmniej 3 godziny)
bilet normalny- 24zł
bilet ulgowy 16zł
dzieci do lat 4 mają wstęp bezpłatny
warto kupić bilety przez internet żeby uniknąć kolejek, można od razu zapoznać się z systemem biletów rodzinnych.

adres:Po drugiej stronie Parku Rady Europy jest bardzo duży plac zabaw. Są bębenki, zjeżdżalnie, statki, ścianki wspinaczkowe, pociągi i generalnie wszystko co małoletnia dusza zapragnie. Obok są budki z sokami, shakami, lodami i innymi słodkościami podnoszącymi poziom cukru. Jest też restauracja Del Mar gdzie można spokojnie napić się pysznej kawy. 
W pobliżu jest również kolejka, którą można wjechać na punkt widokowy Kamianna Góra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger