×

Książki dla małego podróżnika

Moje dziecko lubi książki na szczęście. Co prawda najchętniej by brało w łapki książki, które aktualnie ja czytam, a te niestety nie są przystosowane do małych łapek i niektóre kartki są już w strzępach. Rodzina również staje na wysokości zadania i jeśli jest okazja to nie tylko zabawki nam dostarcza, ale również ciekawe pozycje do czytania i oglądania. Ostatnio dwie ciocie sprezentowały nam ciekawe pozycje rozbudzające wyobraźnię małego podróżnika. 

MAPY. OBRAZKOWA PODRÓŻ PO LĄDACH, MORZACH I KULTURACH ŚWIATA-Mizielińska Aleksandra i Mizieliński Daniel
Książka dobrze znana szerszej publiczności. Na pięknych rycinach jest pokazany dosłownie cały świat. Na 52 mapach pokazane są rośliny, zwierzęta, dania, sławni mieszkańcy i inne ciekawostki z danego regionu. Gejzery z Islandii, fontannę na jeziorze Genewskim, piramidy w Egipcie czy karnawał w Brazylii, to wszystko można obejrzeć na kartach tej książki. Idealna pozycja zarówno dla tych najmniejszych (kolorowe ilustracje przyciągają wzrok małego czytelnika), dla tych ciut większych (rozbudzają chęć poznawania świata) jak również dla tych najstarszych (bardzo przyjemna powtórka z geografii). 
Obowiązkowa lektura dla każdego 

KOZIUTEK ZDOBYWA ZAMEK. ODKRYJMY LUBLIN Z MPK-Grażyna Ruszewska, Hanna Wyszkowska, ilustracje Piotr Fąfrowicz
Pozycja zaskakująca nieco i trudna do zdobycia, bo wydana przez lubelskie MPK. Na uroczych ilustracjach Piotra Fąfrowicza poznajemy Koziutka (niewtajemniczonym polecam zerknąć na herb Lublina). Koziutek jeździ trolejbusem i poznaje Lublin. Odwiedza między innymi zamek, plac zamkowy czy kościół ojców Salezjanów i poznaje ich historię. Dzięki niemu i mały czytelnik może poznać to ciekawe miasto. Dodatkowo dla nieco starszych dzieci jest zestaw rycin do samodzielnego pokolorowania, a tam między innymi portret Koziutka. Piękne. Pięknie dziękujemy za taki prezent.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger