×

Książki dla przedszkolaka

Dawno nie było tu poleceń książkowych dla dzieci. W międzyczasie, całkiem nie wiem kiedy, moje Pisklątko przestało być maluchem, a stało się całkiem dorodnym przedszkolakiem. I to całkiem pyskatym przedszkolakiem. W momentach, kiedy akurat nie chcę jej wysłać w kosmos, nadal lubimy czytać. Niezmiennie najbardziej fascynującymi lekturami dla Lucy są te ze zwierzętami. Chociaż widzę też już coraz większe zacięcie podróżnicze. Poniżej kilka pomysłów co czytać z rezolutnym kilkulatkiem. 

 LICZYPIESKI-Ewa Kozyra-Pawlak
Mamy już "Szopięta" tej autorki i są wybitnie zaczytane. Tym razem bohaterami książki są urocze pieski szukające dla siebie przyjaciela. Pieski jeżdżą na rowerze, deskorolce, rolka czy też latają na parasolu, a przy okazji pomagają nauczyć się cyferek. Moja 4 latka do tej pory dosyć kreatywnie podchodziła do kwestii liczenia, a pieski pomogły usystematyzować wiedzę. No i cała historyjka jest pisana wierszem. Bardzo przyjemnie się ją czyta przed snem. 
UCZUCIOMETR INSPEKTORA KROKODYLA-Susanna Isern
Jak każdy z rodziców kilkulatka, zmierzam się czasem z dużymi wahaniami nastrojów Pisklaka. Od euforii po dno rozpaczy, bo ktoś wcisnął guzik w windzie przed nią. Czasem tak bywa. Inspektor Krokodyl przedstawia różne historyjki i opisuje uczucia, które towarzyszą bohaterom. Dzięki  temu Pisklak może nauczyć się nazwać uczucia. Może dzięki temu łatwiej będzie nam poskromić nieco wybuchy szaleństwa. 
 NA ZAWSZE PRZYJACIELE-
Przemysław Wechterowicz (rys. Emilia Dziubak)
 Ten duet może oznaczać tylko wspaniałą opowieść dla dzieci. Mamy już u siebie "Proszę mnie przytulić" i "Uśmiech dla Żabki" i Lucy je uwielbia. Teraz notorycznie przed snem czytamy o Sówce. Tak różne zwierzęta jak Sowa żyjąca w nocy i Króliczek kicający za dnia, zaprzyjaźniły się i wymyśliły bardzo kreatywny sposób komunikowania się ze sobą. Pewnej nocy, przy pełni księżyca, spadająca gwiazda spełnia ich życzenie by jak najczęściej się ze sobą widywać. Bardzo przyjemna i pozytywna bajka. A do tego rysunki Emilii Dziubak są tak piękne, że samo oglądanie książki sprawia przyjemność.

NIEZWYKŁE PRZYJAŹNIE W ŚWIECIE ROŚLIN I ZWIERZĄT-Emilia Dziubak
Po "Roku w lesie" wypatrywałam niecierpliwie kolejnej książki o zwierzętach ilustrowanych przez panią Dziubak. Tak jak w książce powyżej, rysunki zachwycają. A do tego mamy tu ogrom ciekawostek ze świata roślin i zwierząt o przeróżnych relacjach łączących czasem bardzo odmienne gatunki. Odnajdziemy tu bardzo egzotyczne pary jak i takie, które możemy spotkać w Polsce. Piękna książka dla młodych przyrodników. 
OTO JEST PARYŻ-

10 komentarzy:

 1. Liczypieski mamy w swoich zbiorach i bardzo dzieci lubiły tę książkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My mamy jeszcze Szopięta, które Luśka uwielbia. Jest jeszcze "Ja Bobik" tej autorki na którą poluję.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje, o których jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że nasze recenzje się przydadzą w podczas zakupów w ksiegarni ;)

   Usuń
 3. Super propozycje! Fajnie, że teraz jest tyle książeczek do wyboru jeśli chodzi o najmłodszych. Wiele rodziców na pewno szuka inspiracji jeśli chodzi o spędzanie czasu z dziećmi, a wspólne czytanie wzmacnia więzi. Książki, które mają uczyć i edukować to świetny wybór! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybór książek dla dzieci jest ogromny. Dla Lucy zawsze szukam takich gdzie poza kolorowymi obrazkami jest coś jeszcze.

   Usuń
 4. Bardzo lubię kupować moim dzieciom książki 😍 wydaje mi się, że jest to jedna z lepszych zabawek, jaka im może się przydać ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi też się zdaje, że książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent i dla małych i dla dużych. Cieszę się bardzo, że mój Pisklak lubi czytanie :)

   Usuń
 5. Moja córka w bibliotece czuje sie jak ryba w wodzie :) Pokazanych książek jeszcze nie znamy, ale wszystko przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teraz jest taki ogrom książek dla dzieci, że biblioteki są dobrym rozwiązaniem, żeby najpierw zobaczyć czy książka się spodoba maluchowi. Ja już wiem, że jedną z książek którą wypożyczyliśmy z biblioteki musimy kupić na stałe, bo Luśka się w niej zakochała :)

   Usuń

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger