×

Za jakie grzechy, dobry Boże

Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Za+jakie+grzechy%2C+dobry+Bo%C5%BCe-2014-714022
Nie da się ukryć, że się robi ponuro i ciemno. Jak patrzę na swoje drzewko bonsai to mam nawet wrażenie, że jesień średniowiecza nastała. Ile można jeść czekolady na poprawę humoru, albo czytać pogodne książki, które wiadomo że skończą się pocałunkiem głównych bohaterów. 
W ramach odmiany się wybrałyśmy z mamą Krystynką do kina (dziękować pradawnym bogom że w ratuszu jeszcze nie wpadli na pomysł likwidacji kina Muranów). Wybór padł na francuską komedię romantyczną "Za jakie grzechy,dobry Boże" w reżyserii Philippe de Chauveron. 
Rzecz się ma o konserwatywnych rodzicach czterech córek. Marzyli o ich pięknych ślubach w kościele, a tu niestety zonk! Córki po kolei wychodziły za Araba, Żyda i Chińczyka (czyli raczej na ślub w kościele katolickim nie ma co liczyć za bardzo). Całe nadzieje pokładane są w najmłodszej córce, może chociaż ona znajdzie odpowiedniego kandydata na zięcia. Kandydat wkrótce się znalazł, jest nawet katolikiem tyle tylko, że czarnoskórym i to pochodzącym z Wybrzeża Kości Słoniowej. I sam też posiada ojca rasistę...który nie znosi białych imperialistów. 
Uśmiać się można maksymalnie. Wszystkie możliwe stereotypy i przejawy rasizmu są w tym filnie wyśmiewane okrutnie (podobno w Anglii i Ameryce nie wyświetlają tego filmu bo humoru w nim nie widzą tylko sam rasizm). A mi osobiście żal było obu ojców rasistów, bo widzę własnego tatunia, który ma od dawna wyobrażenie o idealnym zięciu. Niestety jego wizja jest całkowicie odmienna z moją. A tutaj aż z czterema córkami i ich wybrankami się trzeba było uporać...Zgroza!
Do kin polecam się wybrać, zacna to rozrywka :)
Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Za+jakie+grzechy%2C+dobry+Bo%C5%BCe-2014-714022
Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Za+jakie+grzechy%2C+dobry+Bo%C5%BCe-2014-714022

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger