×

382. Likier z kukułek poleca się na prezent świąteczny

 
 Grudzień to taki miesiąc gdy każdy zapożycza się u sąsiada, sprzedaje nerkę albo napada na babcie staruszki zabierając im emerytury, byle tylko kupić prezenty. Zakupoholicy wreszcie są rozgrzeszeni i mogą bezkarnie powiększać debet na koncie. Ci zaś którzy mniej lubią zakupy, zgrzytają zębami i złorzeczą, ziejąc nienawiścią do tłumów stojących przed nimi w kolejce do kasy. 
Osobiście bardzo lubię wybierać i kupować prezenty, ale....głównie dla tych osób które dobrze znam i wiem z czego się ucieszą. Ciężko mi jest wymyślić prezent dla osoby, którą niezbyt dobrze znam. Mnie osobiście średnio cieszy znalezienie pod choinką dezodorantu albo bluzki którą z założenia wcisnę jedynie na dno szafy. Dlatego też zamiast kupować zapchajdziury wolę zrobić własnoręcznie coś małego. Moim osobistym faworytem prezentowym, który myślę spodoba się każdemu, jest likier z kukułek. Idealny zarówno dla teściowej, koleżanki, brata czy szwagra. 

LIKIER KUKUŁKOWY:
-500ml mleka zagęszczonego niesłodzonego
-ok. 400g kukułek
-300ml wódki

Mleko wlać do rondelka, wsypać do niego kukułki. Całość podgrzewać na małym ogniu, aż wszystkie cukierki się rozpuszczą. Zdjąć z ognia i wymieszać z alkoholem. Gotowy likier kukułkowy przelać do ozdobnych butelek i szczelnie zamknąć. Odstawić na co najmniej 2 dni. Po tym czasie likier z kukułek jest już gotowy.

SMACZNEGO! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger