×

Filmy na wieczór z mamą

Wczorajszy Dzień Matki, był pierwszym który mogłam świętować. I świętowanie było z przytupem, bo wreszcie urzędowo mamy potwierdzone, że ja jestem mamą a Miśko tatą. Papier jest i już zaprzeczyć niczemu nie możemy...i nie chcemy. Moja mama miała dyżur z Lucynką w trakcie naszych urzędowych przejść. Ale dziś już na spokojnie możemy poświętować w bardziej tradycyjny sposób. I mama Krysia i ja i Lucynka przy okazji. Wspólny spacer i lody albo jakieś dobre ciacho umilą nam ten dzień, a może i uda się jakiś film miły obejrzeć (a to już tylko ja i mama Krysia bo Lucy jeszcze zasypia na filmach :) ). 
Gdyby ktoś tak jak ja miał lekki poślizg, albo planował na weekend jakieś większe spotkania rodzinne to może zamiast tradycyjnego kwiatka i ciasteczka spodobają wam się propozycje na wspólny wieczór. Bo może wspólne obejrzenie filmu i podyskutowanie będzie fajniejsze niż namacalny prezent. 

A poniżej kilka filmów idealnych na wieczór z mamą. Część z nich już z mamą Krysią obejrzałyśmy, a część ciągle czeka na chwilę czasu. Jednak wszystkie są takie miłe, kobiece i przyjemne....tylko wziąć ciasteczko i dobrą kawę i oglądać :)

SŁUŻĄCE-Tate Taylor
Film na podstawie książki o tym samy tytule. Jedno i drugie godne polecenia. Całość opowiada o skandalu obyczajowym jaki wywołała pewna młoda dziennikarka opisująca los czarnoskórych służących w Ameryce, w latach 60-tych XX wieku. Pouczające i szczerze mówiąc trochę straszne, jak pomyśli się o tym, że to wszystko całkiem niedawno się działo.


KWIAT PUSTYNI-Sherry Hormann
Znowu filmowa adaptacja książki. Znowu historia trochę straszna, bo wciąż na świecie dzieją się okrutne rzeczy takie jak opisywane w filmie rytualne obrzezanie dziewczynek. Ale warto to zobaczyć.
 
 
GWIEZDNY PYŁ-Matthew Vaughn
Tym razem zdecydowanie bardziej komediowa propozycja. Jest magia, czary, piękna historia miłosna, walczący ze sobą brodaci wojownicy. Na dokładkę jest Michelle Pfeiffer jako zła wiedźma no i wisienka na torcie....rewelacyjny Robert De Niro, jako kapitan okrutnych piratów, tańczący w rajtuzach baletnicy. Myśmy się popłakały ze śmiechu.


HISTERIA, ROMANTYCZNA HISTORIA WIBRATORA-Tanya Wexler
Anglia w czasach wiktoriańskich i niecodzienne metody leczenia tzw. kobiecej histerii...czyli popędu seksualnego. Przezabawna komedia, świetne kino kostiumowe, a przy okazji jakie pouczające.

DOBRY ROK-Ridley Scott
Idealny film na spokojny, babski wieczór. Jest przystojny Russel Crowe, są piękne prowansalskie widoki, jest miła dla ucha muzyka, wątek miłosny też jest. No i jeszcze historia jak z bajki. Taka męska wersja toskańskich historii o porzuceniu pędzącego świata na rzecz uprawy winorośli. Przyda się kieliszek wina do oglądania.
 

   

4 komentarze:

  1. Filmy familijne to ciekawe rozwiązanie. Jeśli chcemy znaleźć coś ciekawe, na pewno warto to zrobić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna lista ;) Czasami fajnie jest włączyć jakiś film familijny i miło spędzić czas z rodziną ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne, luźne filmy bez spiny, ciekawa lista. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kuchnia Pysznościowa- blog kulinarny , Blogger